ساخت باربیکیو در بالکن ساخت باربیکیو، طراحی فضای باربیکیو، انواعمدل های باربیکیو در بالکن، پاسیو، حیاط خلوتمی باشد همه ما از اینکه در فضای باز دور هم بشینیم، و جوجه یا کباب در حیاط خود استفاده کنیم لذت می بریم.


امروزه باربیکیوها بسته به جنس ساختار و نیز منبع حرارت آن به انواع متفاوت تقسیم شده اند. اگر باربیکیوها را از نظر منبع حرارت تامین شده در دسته های مختلف بگذاریم آن ها را به دو نوع باربیکوی ذغالی و گازی تقسیم می کنند. و اگر از لحاظ مصالح به کار رفته و ساختار آن ها را دسته بندی کنیم باید آن ها را در دسته های آجری، سنگی، سرامیکی و... قرار دهیم.


شما برای ساخت کباب پز در حیاط دلخواه تان باید از پیش آجر، ملات، سیمان، ماسۀ نرم، تراز، جا ذغالی و صفحه های مشبک فلزی تهیه کنید. 


سپس برای تعیین ابعاد آن باید کباب پز را مستقیما بر روی سطح زمین قرار داده و آجرها را دور آن بچینید.برای این کار حداقل 120 عدد آجر نیاز خواهید داشت.   


ابتدا تلاش کنید تا آجرها را بدون هیچ گونه ملات و یا سیمان بر روی هم بچینید. و هرگاه احساس کردید این نوع چیدمان مناسب ساخت کباب پزتان است چیدمان و اتصال آن ها را به وسیله ملات و سیمان جدی کنید.  


انتخاب مصالح کباب پز و یا باربیکیو سنگی می تواند وابسته به سلیقه و راحتی کار شما باشد. شما می توانید به جای آجر از سنگ های طبیعی استفاده کنید. 


اما اگر سنگ ها سطح مسطح نداشته باشند کار شما را با مشکل مواجه می کنند. بنابراین، برای سادگی کارتان از سنگ های طبیعی دارای سطح مسطح و صاف استفاده کنید.